Back

Jak zacząć grać na Fortunie

Rejestracja Obstawianie Wpłata/wypłata
????

Jak zacząć grać na Totolotku

Rejestracja Obstawianie Wpłata/wypłata
????

Jak zacząć grać na LVBet

Rejestracja Obstawianie Wpłata/wypłata
????

Jak zacząć grać na forBET

Rejestracja Obstawianie Wpłata/wypłata
????

Jakiś czas temu, wśród wszystkich osób interesujących się tematyką bukmacherską, sporo zamieszania wywołała nowa ustawa hazardowa. Już przed jej wejściem w życie sporo było różnego rodzaju niedomówień i niewiedzy z nich wynikającej. Dziś, choć teoretycznie wszystko wydaje się być uporządkowane, nadal jest wiele kwestii, które pozostają dla większości osób czarną magią. Czy więc bukmacherka jest w Polsce w pełni legalna? Jak obecnie wygląda sytuacja prawna wokół zakładów bukmacherskich?

Przed “dniem zero”

Przed 1 kwietnia tj. dniem wprowadzenia nowej ustawy hazardowej cały rynek zakładów bukmacherskich był w dużym stopniu nieuporządkowany. W teorii obowiązywała stara ustawa, która zabraniała gry u bukmacherów nie posiadających polskiej licencji. W praktyce jednak przepisy te nie były w żadnym stopniu respektowane, ponieważ ustawa nie przewidywała żadnej formy kontroli. Można więc było grać praktycznie wszędzie bez żadnych konsekwencji.

Duża część osób aż do czasu wejścia ustawy w życie nie wierzyła, że w ogóle będzie to miało miejsce. Przełomową okazała się być decyzja największego podmiotu na rynku – Bet365, który ogłosił wycofanie świadczenia swoich usług na terenie Polski i zablokował nam możliwość wejścia na swoją stronę. Jest to jeden z niewielu największych serwisów, który w całości zablokował możliwość gry obywatelom naszego kraju. Równocześnie to właśnie jego decyzja zabolała graczy najbardziej. Według profesjonalnych serwisów zajmujących się tematem gier online Bet365 jest numerem 1 na świecie.

Jak jest teraz?

Według wszystkich przesłanek ustawa spełniła finalnie swoje zadanie. Oczywiście nie zatrzymała w pełni grania na zagranicznych serwisach, jednak na pewno mocno to utrudniła. Odpowiedź na pytanie z tytułu jest raczej oczywista. W tym momencie w Polsce obstawianie meczów jest w pełni legalne pod warunkiem, że odbywa się u podmiotu, który uzyskał od państwa odpowiednie zezwolenie. Na ten moment liczba takich firm jest mała, ale co chwila dochodzą nas słuchy o kolejnych serwisach, które chcą wprowadzić swoje usługi w Polsce. Oczywistą dla niektórych wadą jest podatek, który musimy uiścić za każdym razem, gdy stawiamy zakład i jest to 12% od kwoty za którą zawarliśmy nasz zakład. Bukmacherzy co chwila organizują różne promocje, w których częściowo bądź całkowicie biorą na siebie opłatę podatku.

Lista legalnych bukmacherów :

fortuna-kod-BNZ totolotek-kod-BNZ20 lvbet-kod-BNZ iforbet-kod-BNZ
etoto kod bonusowy BNZ mileniumkod bonusowy BNZ ste kod bonusowy BNZ

 

Bukmacherka w Polsce – podsumowanie

Tak w dużym skrócie wygląda obecnie sytuacja na rynku zakładów bukmacherskich w Polsce. Obstawianie meczów (bukmacherka) jest jak najbardziej legalne, a w przyszłości pojawią się nowi bukmacherzy. Nasze bezpośrednie źródło mówi, że Bet365 stara się o polską licencję, ale nie jest łatwo i pewnie to trochę potrwa.

Mamy firmy z licencją, grając tam odprowadzamy podatki. Jest też nadal dostęp do firm, które bez licencji na Polskę nie zablokowały swoich serwisów. Są też bukmacherzy, którzy zablokowali dostęp do swoich serwisów. Polacy, którzy przebywają poza granicami kraju mają dostęp do większej oferty bukmacherskiej.