Back

3 TYPY NA SOBOTNIĄ PIŁKĘ – WALCZYMY O 100%

Deportivo La Coruna – Villarreal | 12.05.2018 | 18:30

Przed nami spotkanie spadkowicza z drużyną, która ma realne szansę na grę w przyszłorocznych europejskich pucharach. Niestety, drużyna z La Coruny z pewnością nie będzie miło wspominać sezonu 17/18, spadli oni bowiem z hukiem do pierwszej ligi. Nie jest jednak tak, że załamali oni się tym faktem, lecz walczą do końca w każdym spotkaniu, czego dowodem mogą być ostatnie wyniki, gdzie walczyli oni dzielnie z samą Barceloną przegrywając w stosunku 2:4, czy chociażby wyjazdowy remis z zawsze mocną u siebie Celtą Vigo. Na przeciw nich staje ekipa Villarealu, która równie dobrze poczyna sobie w końcówce sezonu, gdzie na 5 ostatnich spotkań wygrali oni 3 spotkania, jedno zremisowali i doświadczyli bolesnej porażki na Camp Nou, gdzie wynik nie odzwierciedla tego co się tam wydarzyło, bowiem grali oni naprawdę ciekawą piłkę i stworzyli sobie sporo okazji na zdobycie gola. Tego samego spodziewam się w omawianym spotkaniu, bowiem nie ma co ukrywać, że obie ekipy postawiły mocno na ofensywne w końcówce sezonu. Mnóstwo akcji przekłada się bezpośrednio na rzuty różne, gdzie Deportivo u siebie to drużyna, która bije naprawdę mnóstwo rzutów rożnych, również na wyjeździe nie ustępują liczbowo w tej statystyce. Villareal pod tym względem również nie ma się czego wstydzić, bowiem stałe fragmenty gry w postaci rzutów rożnych są równie mocną ich stroną w tym sezonie. Spodziewam się tutaj otwartego i szybkiego spotkania już od początkowych minut spotkania, mnóstwa okazji strzeleckich, rajdów bocznymi sektorami boiska co bezpośrednio przełoży się na rzuty rożne, dlatego idę w over rzutów rożnych w pierwszej połowie a dokładniej w over 4.5 rzutów rożnych w 1 połowie, gdzie na ostatnie 10 spotkań z udziałem Deportivo, ten over został pokryty aż 8-krotnie. Dobrze wyglądają na swoim boisku i mimo straconego sezonu walczą do końca. U siebie biją naprawdę sporo rzutów różnych, gdzie przy podobnie grającym Villarealu ten over powinien być spokojnie pokryty.

Over 4,5 rzutów rożnych w pierwszej połowie @ 1.73, LVBet

 

Real Betis – Sevilla + Sandecja Nowy Sącz – Cracovia | 12.05.2018 | 18:30 i 15:30

  1. Przed nami derby Sewilli, zawsze gorące, emocjonujące, obfite w mnóstwo bezpośrednich starć na boisku, kartek czy też bramek, co może potwierdzać chociażby ostatnie spotkanie tych drużyn zakończone wynikiem 5:3. Zacznijmy od Sevilli, która po zmianie trenera gra naprawdę fajną dla oka piłkę, wreszcie możemy dostrzec starą dobrą Seville, czego dowodem mogą być chociażby 2 ostatnie zwycięstwa z mocnymi rywalami. W wyniku wcześniejszej słabej gry zmuszeni są oni walczyć w każdym spotkaniu o 3 punkty, aby zakwalifikować się do przyszłorocznych europejskich pucharów, a dokładniej Ligi Europy. Jak na razie po zmianie trenera, wychodzi im to bardzo dobrze, widać w końcu chęci do gry u wszystkich zawodników i niesamowite zaangażowanie w każdej formacji. Na przeciw nich staje drużyna świetnie spisującego się w tym sezonie Betisu, która można rzec, że złapała w ostatnim czasie lekką zadyszkę, bowiem odnieśli oni naprawdę wymęczone zwycięstwo z ostatnią w tabeli Malagą u siebie 2;1, gdzie nie pokazali naprawdę niczego czy chociażby przegrali z słabiutko spisującym się w tym sezonie Athelticiem Bilbao, występy w przyszłorocznych pucharach mają oni praktyczne zapewnione, to Sevilla znalazła się na przysłowiowym musie w każdym kolejnym spotkaniu. Mimo, że derby rządzą się swoimi prawami, to większe szansę powodzenia w tym spotkaniu daje gościom, którzy z pewnością będą chcieli zrewanżować się za domową porażkę 3:5 w tak szalonym spotkaniu.
  2. Spotkanie drużyny, która wciąż ma nóż na gardle w walce o utrzymanie, z ekipą która to utrzymanie zapewniła sobie już dawno. Jeśli ekipa z Nowego Sącza chce wciąż realnie marzyć o utrzymaniu, to to już jest naprawdę ostatni gwizdek, aby spiąć się i zacząć wygrywać spotkania. Mimo niezbyt dobrej gry, popularnym ” Sączersom ” walki i zaangażowania nie można odmówić, bowiem walczą oni o każdy centymetr boiska. Że broni nie składają udowodnili chociażby w ostatnim spotkaniu, gdzie przegrywając z Termalicą potrafili odwrócić losy spotkania i wyrwać 1 zasłużony punkcik. Na przeciw nich staje zaprzyjaźniona Cracovia, tak zaprzyjaźniona, bowiem kibice obu drużyn żyją w zgodzie już od naprawdę ładnych kilkunastu lat i z pewnością będą mieli wpływ na to, aby Cracovia nie przyczyniła się do spuszczenia ich przyjaciela z najwyższej klasy rozgrywkowej. Pasy po dalekim wyjeździe do Gdyni, gdzie ulegli również zaprzyjaźnionej Arce, ostatnio tragicznie się spisującej i potrzebującej punktów, przemierzyli wiele kilometrów do Mielca, gdzie będzie rozgrywane to spotkanie. Z pewnością Sandencja nie składa broni w walce o utrzymanie i mają w głowie świadomość, że to już ostatni dzwonek, nie mogą pozwolić sobie na przegraną już w żadnym spotkaniu, a myślę ze Cracovia, która kiepsko spisuje się na wyjazdach, może ułatwić im tą sprawę.

Betis – Sevilla : 2X  @ 1.43, LVBet

+

Sandecja – Cracovia : 1X  @ 1.45, LVBet

ŁĄCZNY KURS  @ 2,10, LVBet

Post a Comment